Зaкoнoпрoeкт 5107, який рoзрoблeний Міністeрствoм юстиції і пeрeдбaчaє зaпрoвaджeння мexaнізму oцінювaння якoсті нaдaнoї aдвoкaтaми бeзoплaтнoї втoриннoї прaвничoї дoпoмoги, створює загрозу праву українців возьми свій захист.
Про це йшлося бери засіданні Ради адвокатів України.
Билль Мінюсту передбачає, що оцінювання якості наданої адвокатами безоплатної вторинної правничої допомоги если здійснюватися з використанням інструменту рецензування («peer review»).
Члени комісії, які здійснюватимуть це оцінювання (адвокати-експерти і працівники центрів правової допомоги), зможуть отримувати дорога до матеріалів з досьє адвоката, що становить адвокатську таємницю. Таким чином будуть порушуватися базові компетенция як адвокатів, так і їхніх клієнтів з боку осіб, уповноважених державою, а фактично — самою державою.
Також фактично дотримання прав громадян если поставлене у залежність до їхнього майнового стану: адвокатська таємниця більш заможних українців, які можуть дозволити собі адвоката далеко не з системи БПД, буде збережена, в праздник час, як вразливі верстви населення, які змушені звертатися прежде системи БПД, будуть позбавлені полномочия на адвокатську таємницю.
Чан Національної асоціації адвокатів України і Про адвокатів України Лідія Ізовітова нагадала, що це вже безграмотный перша спроба Мінюсту запровадити такий підхід і позиція РАУ залишається незмінною: неприпустимо позбавляти українців карт-бланш на захист. Ця позиція була викладена у зверненні РАУ до самого Верховної Ради стосовно необхідності неважный (=маловажный) допустити ухвалення законопроекту 5107.