На електронних торгах найдорожчою зараз називають деревину

Зміни, що стосуються торгів на електронних біржах, проведені в Україні літом цього року, породили значний опір учасників торгів, які зацікавлені в непрозорій роботі ринку. Наприклад, цієї реформи найбільш не хотіли продавці на ринку необробленої лісної продукції, бо часто угоди в цій сфері супроводжувались корупційними діями, приватні інтереси в багатьох випадках переважали над державними.

На електронних торгах найдорожчою зараз називають деревину

Тіньовий ринок необробленої сировини досягав 50 %. Такі масштаби незаконної діяльності спричинили дефіцит в державному бюджеті на мільярди гривень. Величину втрат можна оцінити, порівнявши доходи державного лісового господарства після проведення реформи та до застосування прозорих відкритих та чесних механізмів торгівлі на електронній біржі УЕБ.

Згідно з даними, отриманими від Держлісагентства, за липень-листопад в цьому році після проведення змін у законодавстві виторг державних постачальників необробленого дерева збільшився на 3,6 млрд гривень порівняно з тим же періодом за 2020 рік минулого року. Загальний дохід зараз становить 8,3 млрд гривень.

Запровадження рівноправних умов стосовно всіх учасників ринку:

● відкрило доступ до ресурсів нових підприємств;

● забезпечило посилення здорової конкуренції;

● відновило ринок та посприяло його розвитку;

● відкрило нові перспективи для розвитку лісової промисловості та суміжних галузей.

Все це має однозначно позитивні наслідки, що вже видно по результатах роботи державного лісового фонду.

Квартальна нестача спричинила підвищення вартості на сировину деревини

УЕБ провела щоквартальні планові торги з реалізації деревини лісгоспами столичного та Київського облуправління. Підвищення тарифів на заході досягло 350 відсотків.

Про цей факт повідомляють представники прес-служби організації.

До реалізації були представлені хвойні та листяні породи деревини різної величини та об’ємів. Усього лотів біло більше за 2 з половиною тисячі.

Згідно з результатами торгів було продано більше 159 тисяч кубометрів дерева на 250 мільйонів гривень, що дорівнює 99 відсоткам заздалегідь запропонованих об’ємів. Підвищення тарифів впродовж конкурсу знаходилось в діапазоні від 300 до 350 %, а найбільший ріст цін було виявлено в учасників – 340 ступенів.

Подібний результат говорить про те, що зацікавленість гравців на ринку до аукціонів значно зросла. Про це розповів генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Купівля деревини – процес особливо відповідальний та складний. Сьогодні для проведення таких процедур можна використовувати торгівлю на платформі Prozorro. Такі кроки були зроблені для поліпшення контролю за продажем та усунення непотрібного підвищення тарифів. Крім того, у контролюючого органу з’явилося більше можливостей щодо усунення корупційних дій учасників операції.

Якщо ж ви теж хочете взяти участь в подібних заходах, переходьте за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/ueex/sections-council/representatives-electric-power/, читайте відгуки користувачів, реєструйтесь на сайті біржі УЕБ та не втрачайте можливості торгувати відкрито, чесно, а головне – на вигідних умовах.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.