Акація є унікальним деревом, що відрізняється достатньою красою, практичністю та довговічністю. Пиломатеріали з неї виходять стійкими до зносу, що визначає її практичність і вартість. Акацію активно використовують від виробництва шпал для залізниці до створення оригінальних аксесуарів та елементів декору. Торги цією деревиною організовані на сайті Української енергетичної біржі, де кожен бажаючий може пройти реєстрацію та акредитацію, щоб скористатися сервісом та здійснити бажану покупку.
Переважні особливості акації
Головний плюс дерева в тому, що воно швидко і активно росте, і за короткий період дерево можна використовувати як пиломатеріал. Технічно дерево буде зрілим лише через 20-30 років після посадки. Тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/derevina-akatsii-ta-tsina-na-nei-na-birzhovih-torgah/ можна докладно вивчити характеристики та плюси акації, а також вивчити особливості її застосування у промисловості. Продаж матеріалу проходить за біржовими прозорими правилами без втручання третіх сторін.
Деякі стверджують, що акація та ясен є однаковими за характеристиками деревами. Проте за вартістю та характеристиками акація все одно виграє. Структура волокон деревини така, що вони спрямовані одна на одну, що підвищує міцність та довговічність. Але є мінус – обробка механічним способом вимагає великих витрат.
Де застосовують акацію?
Підприємства з обробки деревини купують пиломатеріали даної деревини для виробництва:
- меблів у промисловому форматі або на замовлення;
- підлогових покриттів;
- дверей та вікон;
- вироби для декорування.
У реалізації промислових проектів акацію також використовують. Нерідко вона застосовується у будівництві для облаштування несучих конструкцій. У будівництві бань та саун вона також є ідеальним рішенням, тому що може витримувати перепади вологості.
Чому з’явились електронні торги?
До 2019 року була проблема із ринком деревини, бо регулювання було лише формальним. Лісові господарства були змушені оплачувати відкати чиновникам, а це суттєво збільшувало вартість деревини. До того ж, використовувалися прямі договори, що додатково не дозволяло забезпечити прозорість і стабільність ринку.
Аукціони на Українській енергетичній біржі є чудовим інструментом створення ефективного ринку. Тепер продавці незалежні та можуть реалізувати будь-яку кількість деревини через організацію аукціонів. Практика показала, що остаточна вартість після проведення торгів набагато вища за початкову вартість, що дозволяє господарствам отримувати набагато більше.
Регулювання угод на біржі
Цим питанням займається спеціальна система моніторингу, коли вдається в автоматичному режимі аналізувати хід проведення аукціонів та виключати будь-які проблемні моменти. Якщо хтось порушує правила, то за цим будуть санкції та блокування.
Учасники мають право самостійно звертатися на підтримку, щоб повідомити про ті чи інші порушення. Завдяки цьому можна гарантувати прозорість та стабільність біржі на багато років. Тим більше, кількість користувачів постійно збільшується, і з’являються нові можливості для взаємодії.